9. srpna 2011

RC Review: Odstíny života

Autor/ka: Lusy Adams
Anotace: Alexandrina Avitalová se za života nijak nelišila od vrstevníků. Když je v den svých devatenáctých narozenin chladnokrevně zavražděna, nikdo nemůže tušit, že smrt se stane začátkem její nové cesty. Tři roky poté, co byla pohřbena a oplakána rodinou a přáteli, se probouzí znovu k „životu“. Je uvedena do světa magie a ďábelských stvoření. Alex musí zapomenout na svůj předchozí život, aby mohla zaujmout pozici neohrožené bojovnice se silami temnot. Podle dávného Proroctví je právě ona jedinou vyvolenou, Spasitelkou, která má rozhodnout odvěkou bitvu mezi dobrem a zlem…


To, že kniha Odstíny života byla napsána českou autorkou, nemusím připomínat, ale já to i přesto připomenu, protože se nestává často, aby nějaký český autor napsal YA knihu protkanou všemi možnými bytostmi, na které už jsme zvyklí z jiných knih. Lovci, čarodějové, upíři, vlkodlaci... a také bohové, kteří Alex nedopřejí ani chvilku klidu a na začátku knihy ji neustále přesvědčují, aby přijala svůj post Spasitelky a rozhodla tak odvěkou bitvu mezi dobrem a zlem.
Při jednom nevydařeném pokusu o zabití nějakého upíra se Alex seznamuje s Gabem, který jí později nabídne nastěhování k němu domů, kde žije ještě s dalšími dvěma lovci, čarodějkou a vlkodlakem.
I když zápletka není příliš originální a místy můžeme narazit na nějaké nedořešené věci a nedostatky, styl vyprávění je rozhodně poutavý, už hlavně kvůli tomu, že z velké části se v knize vyskytují humorné komentáře a sarkastické poznámky, kterými oplývá jak Alex, tak i jiné postavy v knize.
Jak už jsem psala, Alex je Spasitelka bojující proti zlu. Už od prvních stránek jste si mohli všimnout, že pro sarkastické poznámky nechodí daleko a že má dost prořízlou pusu, je tvrdohlavá, drzá a prosazuje svůj názor z každou cenu.
Konec knihy vás rozhodně překvapí, už kvůli tomu, že vlkodlak Ewan chce pomstu a Alex je do toho kvůli svým novým kamarádům zapletená.
A i když Alex představuje už tolikrát jmenovanou Spasitelku, kromě pár pochůzek a několika bitek se nedočkáme velké bitvy, která by rozhodla mezi dobrem a zlem. Na to si zřejmě budeme muset počkat až do dalších dílů.
Knize nakonec dávám 4 hvězdičky a rozhodně se těším na pokračování, u kterého doufám, že si ode mě vyslouží 5 hvězdiček. Nevím, jestli bych se k této knize normálně dopracovala, ale hlavní důvod, proč jsem si ji chtěla přečíst, byl kvůli těm pochvalným recenzím na jiných webech, ale i kvůli tomu, že autorka pochází z ČR. 
Rozhodně taky máte možnost si vybrat mezi - dost sexy - chlapi (Gabe, Doug, Matt, Liam). Já se rozhodně přikláním k Dougovi a Liamovi. Doug je naprosto úžasně sexy vlkodlak a Liam se mi libí, protože... já vlastně ani nevím proč, ale oblíbila jsem si ho.
V této knize ale nenajdete žádný typický trojúhelník, za což jsem ráda, protože se v některých knihách objevuje jako přes kopírák.
Určitě si tuhle knížku přečtěte, protože opravdu neprohloubíte. Jedná se o opravdu skvělé dílo!


Chci poděkovat nakladatelství XYZ za poskytnutý recenzní výtisk.

*Anotace a obálka knihy: nakladatelství XYZ
*Zdroj fotek: oficiální stránky Odstínů života, Google

Žádné komentáře:

Okomentovat

Statistika blogu

Používá technologii služby Blogger.
Argyle Creme Template © by beKreaTief | Copyright © Začátek věčnosti