6. listopadu 2011

Velikost L: Pár kil navíc nikoho nezabije

Název knihy: Velikost L: Pár kil navíc nikoho nezabije
Autor: Meg Cabot
Série: Heather Wells
Anotace: Heather Wellsová válí!
Tady přinejmenším ještě před nedávnem válela. To bylo ovšem předtím, než se musela vzdát života popové hvězdy a přibrala tak, že teď nosí šaty o jednu či dvě konfekční velikosti větší – a než přišla o přítele, o smlouvu s nahrávací společností a o celoživotní úspory (její máti totiž sebrala peníze a zmizela s nimi do Argentiny). Teď jsou slavné dny plné nekonečného vystupování po nákupních střediscích už minulostí a Heather je naprosto spokojená s tím, že teď chodí v šatech velikosti L (což je velikost, jakou nosí většina Američanek!), i se svou novou prací, místem zástupkyně vedoucí koleje jedné z nejprestižnějších univerzit v New Yorku. Jednoho dne je však na dně jedné z výtahových šachet v budově koleje nalezena mrtvá studentka. 
Policie i vedení školy má zájem celou záležitost smést ze stolu jako obyčejnou nehodu, jako tragický důsledek mladické nerozvážnosti. Jenže Heather děvčata kolem osmnácti zná o něco lépe… a ví, že se jen tak pro zábavu na střeše výtahu rozhodně neprojíždějí. Nikdo jí ale nevěří – ani policie, ani její kolegové a ani soukromý detektiv, kterému patří dům, v němž Heather bydlí – a nepřesvědčí je ani to, že se za pár dní najde další mrtvá studentka, a okolnosti její smrti jsou stejně všední a zároveň zlověstné, jako tomu bylo u předešlé oběti. A tak se Heather rozhodne, že je čas přibrat si ještě další povolání: stane se z ní odvážný detektiv v sukních!
Její nová práce s sebou ovšem nese pramálo výhod, žádné nadšeně jásající davy a taky spoustu povinností, z nichž některé můžou být i smrtelné. Zdá se, že nic nedokáže rozběsnit vraha víc než bývalá popová hvězda mírně plnoštíhlé postavy, která strká nos, kam nemá…

Když jsme v Praze čekali na stanice metra Muzeum na pizzu, zaskočila jsem do Levných knih, nacházejících se hned vedle. Jelikož se mi líbili zatím všechny knihy, které jsem od Meg četla, tuhle knížku jsem si koupila.
Detektivka, je žánr, kterému moc nefandím, ale Heather mě oslovila.
Heather se ve svých patnácti letech stala slavnou popovou zpěvačkou, zpívající většinou po nákupních centrech, kterou mladší holky obdivovaly. Jenže Heather už nechtěla zpívat písničky, který jí psali ostatní. Chtěla zpívat své vlastní písničky a taky to řekla svému producentovi, ten ale místo toho, aby souhlasil, s ní přestal spolupracovat a její kariéra šla rychle ke dnu.
Když pak našla svého snoubence, Jordana (mimochodem syna jejího bývalého producenta), jak si to rozdává s jinou pop hvězdičkou, a její matka uprchla se všemi jejími úspory a manažerem do Argentiny, Heather nezbylo nic jiného, než si najít novou práci a bydlení.
Cooper, starší bratr Jordana, jí poskytne bydlení zadarmo, kdy mu bude dělat účetnictví. Cooper pracuje jako soukromé očko. Je chytrý, milý a zatraceně sexy. A Heather je do něj zamilovaná.
Najde si práci na New York College, kde začne pracovat jako zástupkyně vedoucí koleje - pardon, studentského domova -  na Fischer Hall.
Když ale zemře jedna ze studentek prvního ročníku při surfování na střeše výtahu, Heather nevěří, že to byla jen nešťastná náhoda, že dívce prostě uklouzla noha. Protože holky tohle prostě nedělají, že nesurfují na střeše výtahu. Jenže během dalšího týdne je hlášena další oběť. Jenže policie je přesvědčena o nešťastné náhodě a jelikož je Heather skálopevně přesvědčena, že dívky někdo zabil, pouští se do vyšetřování sama.

Jak už to u detektivek bývá, když už si konečně myslíte, že víte, kdo je vrah, najednou zjistíte, že ta osoba  s tím nemá nic společného. A musím uznat, že by mě vážně nenapadlo, že dívky zabila zrovna tahle osoba (ne, fakt vám neřeknu, kdo to byl, to si musíte přečíst).
Především jsem byla napnutá jak struna, jestli se dá Heather dohromady s Cooperem. Někdy jsem ji ale dost nechápala, v určitých věcech souvisících s Jordanem, nebo jak se hnala za dopadením vraha, já bych takhle neriskovala, ale to už k detektivům patří, ne?
Jelikož Meg pracovala taky nějakou dobu na New York College, příběh se zakládá na jejích zkušenostech a také na skutečnosti, i když teď nemyslím ty vraždy a tak. Meg také v určitou chvíli pracovala pro soukromého detektiva, který jí na oplátku poskytoval bydlení zadarmo.

1 komentář:

  1. Hezky napsané. Škoda, že v levné knize už není, ráda bych si ji přečetla :)

    OdpovědětVymazat

Statistika blogu

Používá technologii služby Blogger.
Argyle Creme Template © by beKreaTief | Copyright © Začátek věčnosti