14. května 2012

RC Review: Bouře začíná


Název knihy: Bouře začíná (The History Keepers: The Storm Begins)
Autor: Damian Dibben
Série: Strážci minulosti, díl 1.
Nakladatelství: Egmont
Počet stran: 380

Podívejte se na ukázku z knihy ZDE.Kdo by nechtěl cestovat časem? Podívat se, jak to bylo třeba pře sto lety. Nebo se vrátit jen o jeden den a naučit se na důležitou písemku do školy. Někdy se setkáme s více magicky založeným cestováním v čase a jindy jde spíše o věc čistě vědeckou.
Tady, pokud chcete cestovat v čase, musíte vypít atomium. A teď, když už jste se napili a jste na správném místě, pojďte se s námi pustit do záchrany minulosti.

Jake Djones je unesen dvěma neznámými muži, kteří říkají něco o zmizení jeho rodičů. Přes počáteční nepříjemnosti se nakonec dozvídá, co jsou muži zač a cestuje spolu s nimi, svou tetou, chytrým Charliem a oslnivou Topaz do minulosti, přesněji do Francie roku 1820.
Záchrana Jakeových rodičů, jakožto jedněch z nejdůležitějších agentů, je teď primární. A tak se Jake ocitá spolu s dalšími třemi lidmi v roce 1506 v Benátkách a musí bojovat o svůj život i o životy těch ostatních.

Jake je normální kluk žijící v Londýně se svými rodiči, kteří vlastní koupelnové studio. Kluk, který se teprve dozvídá, že svět není takový, jak se zdá, že je spoustu věcí, o kterých lidstvo neví. Kluk, který teprve získává zkušenosti a zpočátku vůbec nechápe o co jde, ale v budoucnu z něj autor jistě udělá velkého hrdinu.
V průběhu knihy mi Jakeovi činy připadaly zpočátku trochu stupidní a nerozvážné. Jako když bez dovolení odplul s ostatními do Benátek. Samozřejmě chtěl zachránit rodiče, ale tento nerozvážný čin ho mohl klidně zabít. Později mi připadalo, že se konečně trochu vzpamatovává a vážně přemýšlí jako dospělý. Dokázal si brilantně poradit, i když jeho přátele byli nejspíš všichni uneseni a on zůstal v Benátkách naprosto sám, aniž by věděl, kam má jít, či co má dělat.
V jistých případech jsem ho ale měla chuť profackovat, aby si konečně uvědomil, že je to jen čtrnáctiletý kluk a jen tak nezachrání svět.
A právě tahle věc s věkem mi na tom dost vadila. V jistém směru to bylo obdivuhodné, co tak mladí lidé dokážou, ale vážně je dobrý nápad pustit děti k záchraně světa? Přesto jsem to ale musela obdivovat, jak se se vším dokázali poprat. Kolik toho oni sami dokázali, jak se se vším vyrovnali. Jak vzal Jake ztrátu sých rodičů a byl odhodlaný je najít.
Jinak ostatní postavy mi připadaly až příliš nerealistické a byly obyčejným klišé. Oslnivá dívka, která zamotá hlavnímu hrdinovi hlavu a on by pro ni šel až na kraj světa, pak její bratříček, který se více zajímá o módu než o ostatní, chytrolín, který mě jako jediný zaujal, pak tu samozřejmě musí být nějaká ta romantická zápletka mimo hlavní hrdiny a velký záporák, co na ně čeká někde v minulosti.
Přesto však podle mě šlo o skvělý debut tohoto autora. Kniha je zajímavá a upoutá vás, myslím, že opravdu stojí za to si ji přečíst a vyčkávat další díl. Dožijete se i vtipných scén, srdcervoucích setkáních, v některých chvílích budete mít o hrdiny strach. I přesto, že kniha nedosahuje kvalit jiných o cestování v čase, myslím, že za přečtení stojí. A třeba bude druhý díl ještě lepší.
A posledních pár řádků chci věnovat obálce. Přiložila jsem vám i fotku té originální. Originál je originál, že? Kluk s mečem, jistě nějaký bojovník a to opravdu sedí. Z Jakea se jistě nakonec stane skutečný hrdina a bojovník. Kdežto naše obálka je více tajuplná, s klukem, který mi připadá jako nějaký špion. Pozadí je naštěstí úplně stejné a to se mi opravdu líbí. Hrad, jejich základna, a loď, kterou cestují napříč staletími. A co si o obálce myslíte vy?

Podívejte se na trailer ke knize!

Anotace: Jakeovi rodiče zmizeli a mohou být na jakémkoli místě na světě – a zároveň v kterékoli době v minulosti. Rodina Djonesových má totiž ohromující tajemství: patří ke STRÁŽCŮM MINULOSTI, tajné společnosti, která cestuje staletími a brání zločincům, aby zasahovali do dějin a přetvářeli si je po svém.
Na začátku pátrání po rodičích je Jake vytržen z Londýna 21. století, přemístěn do Francie 19. století a dopraven do Bodu nula, kde se nachází ústředí společnosti strážců. Zde se seznámí s podivuhodnou skupinou agentů a vůbec poprvé uslyší  o obávané rodině Zeldtových, která má v plánu zničit náš svět, jak ho známe…


Minulost je v nebezpečí; jen Jake Djones ji může zachránit!


Děkuji nakladatelství Egmont za poskytnutý recenzní výtisk.
Knihu si můžete objednat u nakladatelství Egmont.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Statistika blogu

Používá technologii služby Blogger.
Argyle Creme Template © by beKreaTief | Copyright © Začátek věčnosti