30. června 2013

RC Recenze: Setkání s duchem

Název: Setkání s duchem (Originální název: The Ghost and the Goth)
Autor: Stacey Kade
Série: Mezi nebem a zemí #1 (Origiální název: The Ghost and the Goth #1)
Nakladatelství: Fragment
Žánr: Fantasy, nadpřirozeno, duchové
Počet stran: 216

Anotace: Královna školy a hvězda místních roztleskávaček Alona Dareová je předurčena pro skvělou budoucnost. Její život však končí nečekaně pod koly autobusu. Všichni si myslí, že je navždy pryč, ale... Alona zůstala ve světě živých jako duch. Pouze jediný člověk ji může vnímat - spolužák a totální lúzr Will. Podaří se jim překonat vzájemnou nechuť a pomoct jeden druhému? Proč Alona neodešla skrze jasné světlo do onoho světa?


Alona byla normální dívka... Jen měla skvělou postavu, byla to blondýnka, byla několikrát zvolena královnou školy, byla to kapitánka roztleskávaček a byla populární... Ano, byla... Už není. Jednoho dne totiž zemřela, když se vytratila z hodiny tělocviku, přejelo ji auto. A tím by taky mohl příběh skončit. Někde v dáli by se ukázalo světlo, nebo by přišel anděl nebo by se nestalo vůbec nic a Alona by prostě zmizela ze světa lidí. Ale o čem by tahle kniha byla, kdyby měla skončit hned po pár stránkách s tím snad nejnudnějším koncem? Kdepak, Alona totiž zůstane z neznámého důvodu na tomto světě.
zdroj
Nikdo ji nevidí, ani neslyší. Akorát že pak narazí na jednoho kluka, se kterým chodila do školy. Jmenuje se Will a dokáže ji vidět, proto se ho Alona drží jako klíště a snaží se ho přesvědčit, aby jí nějak pomohl.
Will je outsider, vždycky se držel na těch spodních příčkách v hierarchii střední školy. Spoustu lití na něj pohlíželo jako na blázna, protože chodil k psychiatrovi, stále nosil sluchátka v uších a občas se choval vážně divně, jako že například mluvit i sám se sebou. Tohle ale viděli jen ostatní lidé, on ve skutečnosti mluvil s duchy, kteří kolem něco celou dobu byli, nemluvil si pro sebe. Proto nosí sluchátka, aby tak nemusel poslouchat jejich věčné nářky. Ale Alona mu změní život... Odežene od něj duchy, zapůsobí na Willa a nakonec se ukáže, že není ta špatná, jako byla dříve popisována. Můžou se z těchto dvou odlišných bytostí stát přátelé?

Zpátky do reality. Moje naděje u Alony Dareové, mrtvé nebo živé, jsou asi stejné, někde v záporných číslech.

Zpátky do reality. Moje naděje u Alony Dareové, mrtvé nebo živé, jsou asi stejné, někde v záporných číslech.
Alonu jsem ze začátku skutečně moc nemusela. Namyšlená holka, o kterých nerada čtu, ale zase to bylo zajímavé, protože ve většině knih o mladých holkách figurují právě ty šedé myšky, které jsou „šikanovány“ královnami ročníku a jsou zamilované do populárních kluků. Alona byla jiná. Zdála se skoro dokonalá, ale i její život měl své mouchy. Její nejlepší kamarádka se hned pár dní po její smrti líbila s Aloniným tehdejším klukem... A ani Alonina rodina nebyla dokonalá, což sami nakonec uvidíme, protože jednou se potkáme s její matkou. Je vidět, že Alona si toho protrpěla také dost a nakonec se z ní stane docela fajn holka. Ke konci knížky bude milá, přátelská a celkově... v pohodě.
Téma duchové působí jako horor. Tak tomu ale v této knížce není. Není se tu čeho bát, protože se tu všechno bere odlehčeným způsobem. Knížka je vtipná, veselá, na odreagování. Já si to čtení užívala, kolikrát jsem se smála. Bála jsem se, že Alona bude neustále brečet nad tím, že je mrtvá, což se taky někdy dělo, ale pak to brala už lépe, jako by se s tím smířila, což jsem si na ní oblíbila.

Hodnotím 3 hvězdičkami, protože to nebylo úplně ono, co bych očekávala, ale i tak jsem si užívala čtení. Pobavila jsem se a ke konci jsem byla i trochu smutná, ale nakonec to vlastně dopadlo ještě dobře. Těším se, až si přečtu zbylé díly. :)


Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Fragment

Žádné komentáře:

Okomentovat

Statistika blogu

Používá technologii služby Blogger.
Argyle Creme Template © by beKreaTief | Copyright © Začátek věčnosti