21. května 2015

Série: Divergence

Autorka: Veronica Roth
Počet dílů: 3 + sbírka povídek
Žánr: Young adult, dystopie, romance, post apokalyptické
Filmové zpracování: Ano (Zatím první dva díly, poslední bude rozdělený na dvě části)
Můj názor na sérii: Divergence se zařadila mezi mé nejoblíbenější knížky. První díl jsem hltala od začátku do konce, ale pak se kvalita začala trošičku zhoršovat a i když mě knížky bavily, postrádalo to už tu počáteční jiskru. Proto jsem pak byla ráda, když jsem si mohla přečíst povídky o Čtyřkovi, protože se děj zase vrátil do dřívějších kolejí, kdy se Čtyřka přidal k Neohroženým, a příběh tak dost připomínal Divergenci. Jen škoda, že toho autorka právě o Čtyřkovi nenapsala víc. Připadal mi mnohem více zajímavější než Tris, která mě už v druhém díle začala docela otravovat a jako hlavní hrdinku jsem ji brzo přestala mít ráda.

Veronica se narodila a bydlí v Chicagu. Psaní se věnuje již od svých dvanácti. Studovala tvůrčí psaní na Northwestern University a nyní pracuje na plný úvazek jako spisovatelka. Jak sama o sobě ráda tvrdí, je šest stop vysoký sci-fi nerd, který oblečený ve svém oblíbeném pyžamu projíždí ve volném čase dlouhé hodiny Wikipedii a který má neskutečné množství různých fobií.

Děj své prvotiny Divergence, jež je zároveň počátečním dílem stejnojmenné trilogie, umístila do Chicaga, které tak dobře zná a miluje. Už její první kniha zaznamenala velký úspěch, když ji prestižní deník The New York Times zařadil na šesté místo v seznamu bestselerů. (zdroj)


Divergence


Hodnocení na Goodreads: 4,31 (celkem 1 440 234 hodnocení)
Moje hodnocení: 5 hvězdiček
Anotace: 
Chicago, budoucnost. Obyvatelé města, které obklopuje jen močál a obepíná ostnatý drát, jsou rozděleni do pěti frakcí. Beatrice je čerstvých šestnáct a přišel čas vybrat, do které frakce chce patřit, které ctnosti se chce na celý život odevzdat. Překvapivé rozhodnutí jí do cesty přivede osudového kluka – úchvatného, ale taky trochu nesnesitelného. Beatrice zjišťuje, že ve společnosti, která se jeví tak dokonalá, vzrůstá napětí a hrozící nebezpečí lze zažehnat jen jedním způsobem, který ji ale možná zničí.

Rezistence


Hodnocení na Goodreads: 4,13 (celkem 691 501 hodnocení)
Moje hodnocení: 4 hvězdičky
Anotace:
Žádná volba není bez následků.
Měl to být pro Tris šťastný a slavnostní den, ale všechno dopadlo úplně jinak. Po krvavé tragédii mezi frakcemi vzrůstají konflikty a nad společností se vznáší válka. Tris se musela rozhodnout už jednou – a teď ji čeká další volba. Dřívější rozhodnutí, obavy, zármutek i provinilost, to vše ji teď dostihlo a Tris nezbývá než bez výhrad přijmout svou Divergentní identitu. Dokáže se ale vyrovnat se vším, co to znamená?

Aliance

Hodnocení na Goodreads: 3,65 (celkem 463 539 hodnocení)
Moje hodnocení: 5 hvězdiček
Anotace:
Tris a Tobias jsou opět spolu, ale společnost a systém, v kterém oba vyrůstali a kterému oba věřili, je v troskách. Systém frakcí je kompletně rozvrácený, rozhoří se souboj mezi jednotlivými vůdci toužícími po moci, ale všichni ve skutečnosti touží po jediném – po pomstě. A svět za plotem obklopujícím celé město se zdá ještě nemilosrdnější. Pokud však Tris chce ochránit své blízké, musí se vydat právě za hranice svého rodného Chicaga. A zde odhalí tajemství, které je ještě více šokující, než čekala.

 

Čtyřka: Divergentní povídky

Goodreads | Databázeknih | Moje recenze
Hodnocení na Goodreads: 4,19 (celkem 55 359 hodnocení)
Moje hodnocení: 4 hvězdičky
Anotace:
Dva roky předtím, než Beatrice Priorová podstoupila Obřad volby, to samé učinil i Tobias. Po svém překvapivém rozhodnutí se ocitá mezi Neohroženými – zde konečně může zapomenout na svého tyranského otce, přestat být tím ustrašeným klukem schovávajícím se v koutě a žít šťastný život, nebo si to alespoň myslí. Už jako Čtyřka přichází na to, že ani nová frakce není bez problémů – nejen že pro získání postavení jsou Neohrožení ochotni jít přes mrtvoly, ale zároveň skrývají tajemství, které by mohlo rozvrátit celý systém frakcí.
O dva roky později Čtyřka cítí, že by měl něco udělat, ale stále netuší co. Teprve dívka, která jako první nováček skáče ze střechy do záchranné sítě, může vše změnit. S ní dokáže napravit celý svět. S ní by Čtyřka opět mohl být Tobiasem.
1 komentář:

  1. taky mi Tris moc nesedla, byla docela slaboch... a posledni dil byl hodne slaby... presto mam tuto serii rada :-)

    OdpovědětVymazat

Statistika blogu

Používá technologii služby Blogger.
Argyle Creme Template © by beKreaTief | Copyright © Začátek věčnosti