27. prosince 2015

Na co se těším v roce 2016

Podobného článku jsem si všimla i u jiných blogerů a chtěla jsem si sama sestavit nějaký ten seznam knih, které budou vycházet a na které se už těším. Ke knihám jsem napsala i měsíc vydání, u těch anglických je to většinou přesné a málokdy se stanovené datum změní, u těch našich ale berte měsíc jen orientačně, protože některé zdroje uvádí tohle, další zase tamto, každopádně fakt je, že nakonec kniha může vyjít naprosto jindy.
Rok 2016 bude plný novinek, že opravdu nevím, jak to budu vůbec stíhat číst, a taky bych si měla rozmyslet, co si opravdu budu chtít koupit, jinak skončím na mizině. :D
Seznam není úplný, bezpochyby se najde ještě spoustu dalších knih, na které jsem zapomněla, nevšimla si jich nebo pro mě nejsou až tolik důležité. 
Zahraničí

„Untitled“ (Thorne of Glass #5) – Sarah J. Maas. – Pátého dílu Skleněného trůnu se už nemohu dočkat a nejdepresivnější na tom je, že kniha nemá dokonce ještě ani název. Jediné štěstí, že 4. díl skončil jakž takž uzavřeně, jinak bych asi z toho čekání zešílela.

A Court of Mist and Fury (A Court of Thorns and Roses #2) – Sarah J. Maas (květen) Pořád jsem nečetla první díl. Ale doufám, že se k němu během volna dostanu. Každopádně na druhý díl se i tak těším, protože je to prostě Sarah J. Maas.


Lady Midnight (The Dark Artifices #1) – Cassandra Clare (březen) – Další kniha ze světa Lovců stínů, jak bych si ji jen mohla nechat ujít? Je pravda, že mnohem víc se těším na jinou sérii – The Last Hour, přesto i této knihy se nemůžu dočkat. A co teprve ta krásná obálka? Už aby byl březen. :)

The Hammer of Thor (Magnus Chase and the Gods of Asgard #2) – Rick Riordan (říjen) – Až říjen, proooč? Rick je jeden z mých nejoblíbenějších autorů a žádná jeho kniha mě nedokázala zklamat. Na Magnuse jsem se těšila dlouho a okamžitě jsem si ho oblíbila. Druhý díl z této série je pro mě nutnost a nemůžu se ho už dočkat.

The Hidden Oracle (The Trials of Apollo #1) – Rick Riordan (květen) – Další Rickova kniha, tentokrát se ale autor vrací zpátky do řecké mytologie. Jak sám řekl v jednom rozhovoru, pořád naráží na nové a nové příběhy a jeden ho inspiroval k tomu, aby napsal novou sérii, tentokrát ale z pohledu boha, který byl potrestán a přeměněn na člověka. Tuhle knihu si nemůžu nechat ujít už jen z toho důvodu, že ji napsal Rick, ale taky se moc těším, až se opět uvidím se starými přáteli z Tábora polokrevných. A ukázka taky vypadá dobře.
Heartless („Untitled“ #1) - Marissa Meyer (listopad) – Nová série od autorky Měsíčních kronik vypadá moc dobře. Série by měla být inspirována Alenkou v Říší divů a věřím, že autorka si s tím dokáže skvěle poradit.

Stars Above (Lunars Chronicles) – Marissa Meyer (únor) – Měsíční kroniky už sice skončily, ale chystá se ještě sbírka povídek. Některé už jsou dostupné k přečtení na internetu, jiné budou mít premiéru až s vydáním této knihy. Měsíční kroniky miluju a nemůžu se dočkat, až se znovu ponořím, alespoň na chvíli, do tohoto světa, který autorka stvořila.
Glass Sword (Red Queen #2) – Victoria Aveyard (únor) – První díl byl dobrý, začátek trochu nudnější, ale nakonec se mi Rudá královna zalíbila, tak si nesmím nechat ujít i pokračování.

Passenger (Passenger #1) – Alexandra Bracken (leden) – Cestování časem je jedno z mých oblíbených témat, ale jen některé knihy se opravdu vydaří, jiné už tolik ne. Passenger vypadá slibně, tak jsem zvědavá, jestli se mi nakonec zalíbí.

Truthwitch (The Witchlands #1) – Susan Dennard (leden) – Fantasy s čarodějnicemi. To mi naprosto stačí. I po přečtení anotace se na knihu těším a doufám, že tu bude spoustu magie a krásný nový svět.
Riders (Riders #1) – Veronica Rossi (únor) – Další nová série, která mě spíše zaujala, ale zase tak moc po ní neprahnu. Téma Jezdců Apokalypsy je zajímavé a nevím o tom, že bych se s ním doposud v nějaké knize setkala, proto jsem zvědavá, co se z toho vyklube.

The Great Hunt – Wendy Higgins (březen) – Inspirováno pohádkou bratří Grimmů. Retellingy mám ráda, proto by se mi mohla kniha líbit.

Reign of Shadows (Reign of Shadow #1) – Sophie Jordan (únor) – Další retelling, tentokrát by měl být o Rapunzel/Locice od autorky Drakie nebo Nevítaných.

The Glittering Court (The Glittering Court #1) – Richelle Mead (duben) – Nová série od Richelle. Nádherná obláka a zajímavý námět. Už se těším.

Ruined („Untitled“ #1) – Amy Tintera (květen) – Nová série od autorky Reset.  Najdeme tu nový svět, království, lásku, intriky, mstu. Podobných sérií se najde bezpochyby spoustu, ale třeba autorka přijde s něčím zajímavým.

Thief of Lies (Library Jumpers #1) – Brenda Drake (leden) – První mě naprosto dostala obálka. Fialová barva... ááááách. A k tomu knihovna. Co víc si přát? Ale musím říct, že i samotný děj vypadá moc dobře... Kouzla a čáry, příšery, romance. Jsem ráda, že kniha vychází už tak brzy, protože se na ni moc těším.

Nevernight (The Nevernight Chronicle #1) – Jay Kristoff (léto) – Další nová série, kde se přeneseme do školy assasinů. Proč ne?
Ivory and Bone – Julie Eshbaugh (červen) – Musím přiznat, že pořádně nevím, o co v knize půjde, ale lidé ji chválí a obálka vypadá také pěkně. Zkusit ji můžu.
Rebel of the Sands (Rebel of the Sands #1) – Alwyn Hamilton (únor) – Magie, příšery, neznámý mladík a dívka toužící utéct. A ano, ta obálka je naprosto dokonalá.
ČR

Tulák (Tulák #1) – Peter Newman (duben) – Tajemný příběh o tajemném muži v post-apokalyptickém světě. Plus nějací ti démoni a vetřelci. To zní lákavě.

Jiskra v popelu (Jiskra v popelu #1) – Saaba Tahir (leden) – Kniha mě zaujala už na první pohled svou originální obálkou a když jsem zjistila, že vyjde v češtině, řekla jsem, si, že na ni počkám. Mělo by se jednat o dystopii ve světě podobném Římské říši.

Feralové: Pod křídly vran (Feralové #1) – Jacob Grey (leden) – Pro mě naprosto neznámá série, která mi padla do oka svou obálkou a anotace mě docela zaujala. Sice půjde nejspíš o knihu pro mladší čtenáře, ale třeba nebude špatná.

Armada – Ernest Cline (listopad) – Když jsem zjistila, že bude Armada vycházet u nás, málem jsem dostala infarkt. Dlouho jsem se na ni chystala anglicky, ale pořád jsem si netroufala. Ale jestli vyjde až v listopadu, tak... stejně asi nevydržím čekat. :D Ready Player One od stejného autora jsem si naprosto zamilovala, proto jsem i na tuto jeho knihu moc zvědavá.

Mechanický princ a Mechanická princezna (Pekelné stroje #2 a #3) – Cassandra Clare (duben a říjen) – Sice jsem oba díly četla, ale v češtině si je nenechám ujít. Nemůžu se dočkat, až budu oba díly držet v rukou a znovu se začtu do toho úžasného příběhu.

Neslyšno – Richelle Mead (březen) – Jedná se o další knihu od Richelle a to je myslím dostatečný důvod si ji přečíst.

Kázání ohně (Kázání ohně #1) – Francesca Haig (leden) – Další post-apokalyptická kniha s docela zajímavým námětem.

Kniha života (Čas čarodějnic #3) - Deborah Harkness (leden) – Už opravdu nevím, kdy má tato kniha vyjít. Vlastně jsem myslela, že už vyšla, ale teď zjišťuji, že vyjde až v lednu. Snad. Sice jsem pořád nepřečetla druhý díl, ale chystám se na to.

Mladí vyvolení (Mladí vyvolení #1) – Marie Lu (leden) – Když ignoruji tu příšernou obálku, docela se na knihu těším. Marie Lu si mě získala svou sérií Legenda a i na v originále The Young Elites jsem se dlouho těšila.

Serafína a černý plášť (Serafína #1) – Robert Beatty (březen) – Trochu pro mladší čtenáře, ale má hezkou obálku.

Alea, dívka moře: Volání z hlubin – Tanya Stewner (duben) – Tipuju, že půjde o další knihu spíše pro děti a pravda je, že toho o ní ani moc nevím. Ale třeba bude dobrá.

Byla jsem tu – Gayle Forman (červenec) – YA, není to série... Možná si ji jednou přečtu, nevypadá špatně.

Napůl ztracený (Napůl zlý #3) – Sally Green (září) – V březnu vychází v originále, ve kterém si nejspíš Napůl ztraceného přečtu. Chtěla bych už totiž vědět, jak to dopadne.

Simon vs. homo  sapiens – Becky Albertalli (říjen) – Hodně lidí ji vychvaluje, jiným se zase nelíbí... Ale když vyjde i u nás, třeba si ji přečtu taky.

A na které knihy se nejvíc těšíte vy? :)

6 komentářů:

 1. Jejda toho je! A všechno to vypadá neodolatelně, takže se na všechny knihy moc těším :) Hlavně na novou Richelle Mead, Passenger a Ruined :)A u Mladých vyvolených- škoda té zpackané obálky, takhle se na knihu těším o kousek méně, než by si zasloužila, protože jinak je skvělá :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak, kdyby nechali obálku původní, tak bych se nemohla dočkat, až ji budu držet v rukou... Takhle asi se čtením nebudu tolik spěchat. :)

   Vymazat
 2. Toho je jak... :-D Budeš si muset prodloužit den i noc :-D

  OdpovědětVymazat
 3. Super článek! Velmi mne zaujala kniha Reign of Shadows, jelikož miluji příběh o Rapunzel! :-)

  OdpovědětVymazat

Statistika blogu

Používá technologii služby Blogger.
Argyle Creme Template © by beKreaTief | Copyright © Začátek věčnosti