12. dubna 2011

RC Review: Upíří deníky – Probuzení

český cover
Autor: L. J. Smith
Originální název: The Vampire Diaries - The Awakening


V dobách kvetoucí italské renesance se bratři Damon a Stefan Salvatore bezhlavě zamilovali do krásné mladé upírky Katherine. Ačkoli bylo její srdce dost velké pro oba, každý z nich ji chtěl mít jen pro sebe. Jejich nesmiřitelný souboj o Katherininu přízeň však vedl k její smrti, po které zůstali dva nesmrtelní, na smrt rozhádaní chlapci se zlomeným srdcem...Po několika staletích se má boj Damona a Stefana opakovat. V malém americkém městě se seznámí s krásnou a chlapci obletovanou studentkou Elen, jejíž podobnost s Katherine je neuvěřitelná...
...všichni kluci po mně touží, ale já chci jen Stefana. Je krásný, tajemný a donedávna mně ignoroval a vyhýbal se mi... Asi už vím proč. Má totiž děsivé tajemství, které znám jen já...


Elena Gilbertová se z Francie vrací do malého městečka Fell's Church, které je jejím domovem. Po příjezdu se v ní usadí pocit strachu a ohrožení - aniž by věděla proč. Rodiče jí zemřou tragickou smrtí a ona bydlí se svou mladší sestrou, tetou a jejím přítele. Divný pocit má však také z havrana, který ji až neuvěřitelně lidským pohledem zkoumá z větví stromů. Ten den opět začíná škola, kam nastoupí také nový student - tajemný Stefan Salvatore.
Elena je královna střední školy. Je to ten typ holek, na které kluci obvykle letí. Krásná, štíhlá, blond. Proto není divu, že je dost naštvaná, když si jí nový student Stefan nevšímá a později ji začne i ignorovat. Elena si kvůli tomu usmyslí, že ho musí mít za každou cenu. Proto jsem si Elenu moc neoblíbila. Byla strašně namyšlená a tento typ holek nemám zrovna dvakrát v lásce. Ale dala jsem jí ještě šanci.
Namísto maturitního plesu, kde strávila jen chvíli, se Elena rozhodne jet s Tylerem Smallwoodem a pár dalšími lidmi na hřbitov. Chvíli po příjezdu však chce jet domů a Tyler se nabídne, že ji odveze. Když prochází starým hřbitovem, Tyler nechce Elenu jen tak pustit. Jenže se tam objeví Stefan, zmlátí Tylera a pak nabídne Eleně odvoz. Protože nechal auto u penzionu, kdy bydlí, musí ten kus dojít pěšky. Stefan pak pozve Elenu do svého pokoje, kde se konečně poprvé políbí.
Vyvrcholením všech událostí je však teprve smrt učitele Tannera na Halloweenském večírku. Elena se dozvídá pravdu o Stefanovi, jeho bratrovi Damonovi a jejich minulosti.
Mé pocity z knihy jsou velmi smíšené. Kniha se četla dobře, měla plynulý děj, ale někdy jsem se trochu zadrhávala v přeskocích mezi minulostí a budoucností. Nejvíce komické scény pro mě byly ty, kdy Bonnie mluvila o druidech. Nejnormálnější postavou pro mě byla Meredith. Taková naprosto obyčejná holka.
Protože jsem nejdříve viděla seriál, bylo pro mě těžké si zvyknout na ty rozdíly.
Hned od první stránky jsem čekala, kdy se v knize objeví Damon ve své lidské podobě a ne havraní.


- Děkuji nakladatelství Fragment za poskytnutý recenzní výtisk
- Kniha vychází u nakladatelství Fragment

Žádné komentáře:

Okomentovat

Statistika blogu

Používá technologii služby Blogger.
Argyle Creme Template © by beKreaTief | Copyright © Začátek věčnosti